20 percre a mai napon leállt a google mail szolgáltatója. ezévben már többször is volt rá példa, ezért nem estem pánikba , viszont a nyomozás és érdeklődés része egy ilyen nem megszokott szituációnak. ezidáig még semmi különös nincs a történetben, de álljon itt egy összesítés, ami a személyem példájának kivetítése a mai e-társadalomra: 2008 agusztus 11 - gmail szolgáltatásának leállása után google.com és keresőbe valami ilyensmit: google down , kicsikét keresgélni kellett 2008 december 2 - Gmail Help Forum , itt a második legfrissebb topic erről szólt 2009 március 10 - The Official Gmail Blog , itt az első post erről szólt, egyértelműen értésemre adta, hogy nem nálam van a gond. 2009 május 8 - csak rápillantottam a Twitter-emre, és láss csodát, mások is panaszkodnak. én már csak ennyivel járultam hozzá a nap eseményéhez: @eaposztrof leállt a gmail! szomorkás lettem, hiányzik valami az életemből ami a teljesség érzetét keltené, megyek felvágom az ereimet! és most találtam egy ügye
Megjegyzések
Magyarul beszélünk, de mégis mindnyájunknak más szótára van az "igazság" és a "valóság" dekódolására és megkonstruálására. A más szótár pedig azt eredményezheti, hogy -- bár ugyanazokat a szavakat használjuk -- mégsem pontosan ugyanazt értjük alatta. Az "igazság", és a "tévedés" diszkurzív termékek. Hogy mi számít annak, azt gondolkodásunk (amely tulajdonképpen egy [valójában több, de ez bonyolítja a képletet] általunk elfogadott gondolkodásmód intézményesült formájának a kivetülése) fogja meghatározni. Éppen ezért létezik olyan sokféle elmélet a félelemről, a szorongásról, az ego védelméről stb. (ez egyben válasz a vállalkozó bölcsész blogban A félelem cikkre adott reakciódra is).
A nyelv szerintem elválaszthatatlan a valóságtól, amit nekünk közvetít, és amit csak rajta keresztül tudunk felfogni. A két lehetséges válasz, amit megadtál (már ha teoretikusan ugye elfogadjuk, hogy ez esetben csak ez a két válasz lehetséges) éppen ezért szerintem nem különválasztható. A nyelv meghatározza a gondolkodást, ami viszont alakítja a nyelvet. Természetesen sokkal organikusabban, mint ahogy ez most elsőre hangzik.
sokfele elmelet letezik a fogalmak korul, de a jelentestartalmat a fonevkent hasznalt forma fo tulajdonsagai alapjan leszogezhetjuk. csak ez alapjan erdemes hasznalni a koznyelvben a szavakat, mivel tomegekhez szolunk, es mint irtad, mindenkinek mas a szotara. ez kifejezetten igaz a magyar nyelvben, amely fejlettsege nem aranyos a bonyolultsagaval/szokincsevel.
a nyelv keves a valosag megfogalmazasahoz. nelkuoozhetetlen a nonverbalis kommunikacios eszkozok felhasznalasa a kifejezeshez. es mivel ez a lehetoseg nem adatik meg az irasos formanal, szukseg van a korulirasra. amit bolcseszkent nagyon ugyesen hasznalsz is, csak jelen esetben az "allitmanyok" nem kozerthetoek.
a ket lehetseges valasz, pontosabban ket valasztasi lehetoseg. amelyek - mint irtad - sokkal organikusabbak, de azt irasban kifejteni, egyresz lustasagom, masreszt a nonverbalis kommunikacios formak hianya gatolja.